Отборът на Байер Леверкузен продължи отличната си серия в Бундеслигата с победа срещу Бохум с 4:0. "Аспирините" остават на върха в немския шампионат.

Патрик Шик реши до голяма степен изхода от мача още през първото полувреме, когато заби хеттрик във вратата на гостите.

Първото попадение на чеха дойде в 30-ата минута, когато Байер получи дузпа след нарушение на Мануел Риман. Нападателят на домакините не сгреши от бялата точка.

Само две минути след това Джереми Фримпонг намери Шик, който стреля в долния ляв ъгъл и удвои аванса на "аспирините".

В края на първата част Патрик Шик оформи хеттрика си, след като засече центриране и прати топката в мрежата на Бохум с удар с глава.

В 63-ата минута гол на домакините бе отменен заради нарушение в атака. Автор на попадението бе Роберт Андрих, но то не остана след преглед на ВАР.

Шест минути по-късно все пак падна четвъртият гол - Виктор Бонифейс бе точен.

Байер Леверкузен запазва първата позиция в Бундеслигата с актив от 42 точки след 16 мача. Байерн Мюнехн изостава с четири точки, но баварците са изиграли мач по-малко и заемат второто място. Отборът на Бохум пък е 14-и в класирането с 15 пункта.