Айнтрахт Франкфурт направи пълен обрат срещу Фрайбург в мач от последния 34-и кръг в Бундеслигата. Попадението за гостите бе дело на Винченцо Грифо, а за домакините точни бяха Рандал Коло Муани и Жуниор Дина Ебимбе. С тази победа Айнтрахт завърши 7-и 50 точки, но заради лошата си голова разлика няма да играе в европейските клубни турнири догодина. Фрайбург завърши 5-и с 59 пункта на сметката си.

Двубоят бе изключително равностоен, но по-чистите положения бяха за Айнтрахт. Въпреки това, в 45-а минута Винченцо Грифо стигна до отбита топка в малкото наказателно поле и стреля с глава. Той прати топката в долния ляв ъгъл - 1:0 за Фрайбург. Попадението бе раглеждано над две минути поради засада, но все пак бе зачетено.

Гостите постепенно се прибраха в собствената половина през втората част, но в 83-а минута Рандал Коло Муани връхлетя върху висок пас от Даичи Камада и с лекота преодоля вратаря с глава отблизо, намирайки левия ъгъл - 1:1. В продължението на срещана Рандал Коло Муани прокара топката към Жуниор Дина Ебимбе, който пое подаване в наказателното поле и без забавяне шутира в десния ъгъл, а вратарят бе безпомощен - 2:1.

Айнтрахт Франкфурт отне надеждите на Фрайбург за участие в Шампионската лига догодина, но тези три точки се оказаха недостатъчни за отбора на Оливер Гласнер.