Борусия Дортмунд записа важна победа в 25-ия кръг от Първа Бундеслига, надделявайки с 3:1 над гостуващия Щутгарт. Въпреки победата си „вестфалци” сдадоха първата позиция на Байерн Мюнхен, който победи с 6:0 Волфсург. Големият успех на мюнхенци ги качиха на първото място с 57 точки, но по-добрата голова разлика им дава превес в битката за сребърната Салатиера спрямо Борусия. „Жълто-черните” отстъпиха първото място, тъй като с два гола по-лоша голова разлика.

Тимът на Люсиен Фавър бе на прага да „стъпи накриво” за пореден път, тъй като резултатът бе 1:1 към 84-ата минута, но тогава Пако Алкасер зарадва „жълто-черните”. Иначе Марко Ройс откри резултата в Дортмунд в 62-ата от дузпа, а Марк Кемпф смълча трибуните в 71-ата. Във втората минута на добавеното от съдията време падна и трети гол за Борусия, а точен бе Кристиан Пулишич.

В 60-тата минута Джейдън Санчо бе фаулиран в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа. Ройс изпълни уверено и откри резултата – 1:0.

По-малко от десет минути по-късно Щутгарт изравни на „Сигнал Идуна Парк”. Гонсало Кастро центрира от свободен удар отляво, а Кемпф се освободи, оставяйки сам в наказателното поле и със силен удар с глава изравни – 1:1.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Пако Алкасер донесе победата на Борусия. Серия от рикошети заблуди почти всички футболисти в пеналта на Щутгарт, а топката в крайна сметка попадна в испанеца, който с мощен удар отблизо отново изведе Борусия напред – 2:1.

20 снимки

В друг мач от кръга Фрайбург надделя над Херта Берлин с 2:1 и се откъсна комфорно пред местата, които те пращат в долното ниво на германския футбол.

Нилс Петерсен откри резултата на „Шварцвалд-Щадион” в 27-ата минута, а Ведад Ибишевич изравни резултата в 77-ата минута, завършвайки пас на Торунарига. Босненският стрелец вкара втори гол в мача, но в грешната врата, след като в 80-тата минута засече центриране от корнер на Фрайбург с глава и донесе победата на домакините. Така Фрайбург се настани на 12-ото място с 30 пункта, докато Херта остава 9-и с пет точки повече.