Първият съперник на Лудогорец в групата му в Лига Европа Байер Леверкузен рано-рано в първенството на Бундеслигата пое червения фенер в колоната.

„Аспирините” се издъниха за втори път, откакто започна първенството и с нула точки се намърдаха на последаната позиция.

Леверкузен падна като домакин с 1:3 на гостуващия Волфсбург. В същото време „вълците” пък заеха позиция точно на другия край на таблицата, заемайки с 6 точки първата позиция след  два кръга.

Мачът започна добре за Байер, който поведе с гола на Леон Бейли след хубавн негов удар в 24-ата минута.

Но Волфсбург изравни в 36-ата минута, когато след центриране отляво вратарят на Леверкузен Рамазан Йзджан набута сам топката в собствената си врата – 1:1.

През второто полувреме „аспирините” тотално се сринаха и допуснаха нови два гола. В 55-ата минута с глава вкара Воут Вегхорст в 55-ата минута за 1:2. След нови пет минути Ренато Щефен напредна и не пожали домакините с трети гол, а с това фиксира и крайния резултат 1:3.