Волфсбург спечели ценни три точки при гостуването си в Хановер, побеждавайки с 1:0.

Хановер и Волфсбург дълго време не можеха да прогонят скуката от своя мач, наблюдаван от 34 300 зрители.

Срещата от 20-ия кръг на Бундеслигата сякаш клонеше към 0:0, преди едно забележително събитие да разбуди зрителите по ткрибуните.

В 72-ата минута Юнус Мали изстреля неспасяем снаряд по посока вратата на домакините и Волфсбург поведе с 1:0.

Шансът за изравняване на Хановер дойде 4 минути преди изтичането на редовните 90 минути. Илас Бебу заби топката в напречната греда и така остави и трите точки в сметката на Волфсбург.

Победата на „вълците“ на чужд терен ги поотдалечи от опасната зона – вече са на 6 точки от първия под чертата тим на Вердер, като заемат 13-ото място с 23 точки. Хановер остава с 27 пункта на десетото място.