Хановер 96 постигна впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2, за да победи Майнц във важна битка за оцеляване от първия пролетен кръг на Бундеслигата. В голям герой за Хановер се превърна Никлас Фюлкруг, който реализира и трите попадения за своя тим.

А двубоят започна прекрасно за гостите, които до 31-ата минута водеха с 2:0 след голове на Йошинори Муто и Александер Хак. 2 минути след второто попадение обаче Фюлкруг реализира първия си гол в двубоя, а в 38-ата минута изравни от дузпа. Фюлкруг донесе успеха с трети гол в 75-ата минута, в в самия край Робин Куасон бе близо до изравняване, но уцели гредата.

В класирането Хановер се изкачи на осмо място с 26 точки, а Майнц е на 15-а позиция със 17, на една пред зоната на изпадащите.

Последният в нея е Вердер Бремен, който направи 1:1 с Хофенхайм. Щутгарт също записа важна победа - 1:0 над Херта Берлин. Хамбургер ШФ обаче остава на предпоследна позиция след поражение с 0:1 от Аугсбург. Айнтрахт и Фрайбург си поделиха по точка - 1:1.

От 19:30 часа е интересният сблъсък между РБ Лайпциг и Шалке.