Шалке изпусна да победи гостуващия Хановер и завърши 1:1 в домакинския си мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Шалке водеше до късно в мача, но след като не успя да победи, се нареди в кохортата от 4 отбора с по 31 точки /и още два с по 30/, на 16 зад лидера и шампион Байерн.

Хановер пък е 10-и с 27 точки.

След като подписа през седмицата с Байерн от лятото, Леон Горецка зае мястото си в състава на Шалке за домакинството срещу Хановер.

В 16-ата минута Марко Пяца откри резултата за Шалке. Ударът му бе отклонен от вратаря на Хановер, намерия левия стълб, след което топката влетя във вратата – 1:0.

Със снаряд от далечна дистанция Феликс Клаус опита да изравни в 27-ата минута, но топката тресна гредата.

При резултат 1:0 в полза на Шалке приключи първото полувреме на мача.

Второто полувреме вървеше равностойно, като се откроиха ударът на Илас Бебу в 70-ата минута за хановерци. Пет минути по-късно заменилият Горецка Уестън Маккени имаше шанс за Шалке, но и той не успя.

В 86-ата минута Хановер постигна късно изравняване. Никлас Фюлкруг връхлетя върху отскочилата топка и я изпрати в мрежата за крайното 1:1.