Още първият кръг на Купата на Германия предложи огромна сезнзация. Носителят на трофея от миналия сезон Айнтрахт отпадна още при първото си препятствие. А то беше от четвърта дивизия.

Гостите от Франкфурт отнесоха звучен шамар от Улм и след 1:2 няма да продължат защитата на трофея, донесен им от новия наставник на Байерн Нико Ковач. Това беше и най-голямата изненада до момента в турнира.

Развръзката в този мач дойде след почивката. Щефан Кийнле хвърли в екстаз феновете на домакините с хубав гол в 45-та минута. Последва натиск на Айнтрахт, но изключително безплоден.

И неумението на елитния тим да реализира положенията си беше наказано четвърт час преди края. Тогава киргизстанецът Виталий Лукс се разписа за 2:0 и на практика уби интригата в този двубой.

Все пак Айнтрахт стигна до почетно попадение чрез Гонсало Пасиенсия в продължението на редовното време, но то дойде твърде късно, за да има поне частичен обрат и да се стигне до допълнителни 30 минути.

Ето и всички резултати от петъчните и ранните съботни мачове за Купата на Германия:

Магдебург - Дармщад 0:1

Швайнфурт - Шалке 0:2

Веен - Санкт Паули 3:2 сл. пр.

Дасендорф - Дуисбург 0:1

Дрохтерзен/Асел - Байерн 0:1

Елверсберг - Волфсбург 0:1

Кайзерслаутерн - Хофенхайм 1:6

Линкс - Нюрнберг 1:2