Боево реми 1:1 между Айнтрахт Франкфурт и РБ Лайпциг остави двата отбора в средата на класирането на Бундеслигата след четвъртия кръг.

Лайпциг е десети с 5 точки, а Айнтрахт 13-и с 4 пункта.

В началото на мача не беше зачетен гол за РБ Лайпциг на Тимо Вернер. Нападателят на гостите протестира срещу решението на съдията за засада, но нямаше какво да направи и резултатът не бе открит в 12-ата минута.

В 26-ата минута обаче бе зачетено попадение за домакините от Айнтрахт и то бе дело на Желсон Фернандес, въпреки че той чукна топката съвсем близо до голлинията -1:0.

По една възможност се разкри до края на полувремето пред двата тима до края на полувремето, но те бяха пропуснати от Лука Йович и Тимо Вернер.

В 54-ата минута бе отсъдена дузпа за игра с ръка и тя бе в полза на РБ Лайпциг. От бялата точка Емил Форсберг не сгреши и изравни резултата – 1:1.

До края на мача двата отбора пропуснаха по още един голям шанс. За гостите близо до гола бе Тимо Вернер, а за домакините - Анте Ребич.

В крайна сметка равенството 1:1 бе справедливо.