РБ Лайпциг постигна категорична победа като гост над Херта Берлин в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Тимо Вернер се разписа на два пъти, а Куня оформи крайния резултата.

Още във втората минута Тимо Вернер създаде първата опасност пред вратата на домакините, но не съумя да вкара. Все пак той откри резултата в 7-ата минута, след като бранителите на домакините не съумяха да изчистят добре кълбото и от няколко метра Вернер откри.

В края на полувремето Ведад Ибишевич пропусна да изравни резултата, след като неговия шут беше спасен с вещина от вратаря на РБ Лайпциг.

Тимо Вернер се разписа за 2:0 след отличен удар, той съумя да излъже вратаря и прати топката в близкия му ъгъл, за да удвои преднината на тима си. В 75-ата минута точка на спора сложи Куня с отличен далечен удар, като не остави шансове на вратаря на домакините.

След този успех РБ Лайпциг заема 3-ото място с актив от 19 точки, но и мач повече спрямо Борусия М и Вердер, които са с мач по-малко. Херта е на 8-ото място с 16 точки.