Шалке успя да изтръгне победа с 1:0 при гостуването си на Волфсбург в 27-ия кръг на Бундеслигата. А  изглеждаше по-скоро, че ще инкасира загуба с такъв резултат.

Дълго време дори беше по-вероятно мачът да приключи без голове, след като и двата тима пропуснаха някои шансове.

В 76-ата минута обаче се стигна до дузпа пред вратата на Шалке заради извършено нарушение от Матия Настич.

Пол Верхах се нагърби с изпълнението на наказателния удар, но вратарят на Шалке Ралф Фарман показа феномален рефлекс и извади топката от ъгъла на вратата си, спасявайки дузпата.

Точно десет минути по-късно и четири преди края се стигна до пълния крах в мача за Волфсбург. Робин Кнохе се оказа на пътя на паса и неволно набута топката в собствената си врата за 0:1. Това се оказа достатъчно за тима от Гелзенкирхен и със спечелените три точки Шалке събра 49 и е на четири пред третия Борусия Дортмунд. Байерн е далеч напред с 66.

Волфсбург пък е точно над чертата на изпадащите с 25.