Нареченият от феновете на Борусия "нов Батман" след продажбата на голмайстора Пиер-Емерик Обамеянг - Миши Батшуай дебютира с две попадения при победата над Кьолн с 3:2.

Борусия записа първа победа за 2018-а година след като започна с три поредни хикса. В срещата от 21-ия кръг на Бундеслигата воденият от Петер Щьогер тим стигна до успеха и заема второто място във временното класиране с 34 точки, колкото имат Байер Леверкузен и Шалке 04, но те са с мач по-малко. Лидер в Германия е Байерн Мюнхен с 50 точки и мач по-малко.

Тимът на Кьолн пък остава на последното, 18-о място във временното класиране в Бундеслигата с 13 точки.

Батшуай реализира първия и втория гол за състава от Дортмунд, като още едно негово попадение не бе признато заради засада в края на първото полувреме след използване на системата за видео повторение.

Борусия поведе след красив гол на взетия под наем от Челси Миши Батшуай в 35-ата минута. В 60-ата Кьолн изравни чрез Симон Цолер, но само две минути по-късно Батшуай вкара нов прекрасен гол за 2:1 за гостите.

Нови 7 минути по-късно домакините върнаха равенството. Хорхе Мере се разписа за 2:2.

С късен гол на Андре Шюрле в 84-ата минута Борусия измъкна трите точки при гостуването си на Кьолн.