Отборът на Борусия Мьонхенгладбах не срещна трудности при домакинството на Унион Берлин и го победи с 4:1 в среща от 29-тия кръг на германската Бундеслига. В 17-ата минута Флориан Нойхаус откри резултата, а Маркус Тюрам удвои преднината в 41-ата минута. Пет минути след началото на втората част Себастиан Андерсон успя да върне едно попадение. С втория си гол в срещата в 59-ата минута обаче Маркус Тюрам върна преднината от два гола за домакините, а в 81-ата минута Аласан Плеа оформи крайния резултат.

"Жребците" показа, че с по-класния отбор и заслужено успяха да се поздравят с победата, която ги изстреля на третата позиция с актив от 56 точки, колкото има и Леверкузен, но "аспирините" са с по-лоша голова разлика. Утре обаче Лайпциг ще има възможност да си върне третата позиция, ако победи Кьолн. Унион пък са 14-ти с 31 точки, на четири от опасната зона. В следващия кръг Борусия М гостува на Фрайбург, докато столичани приема Шалке.

Първата интересна ситуация дойде в шестата минута, когато капитанът на домакините Ларс Щиндъл влезе отляво в наказателното поле и опита удар към далечния ъгъл на вратаря Рафал Гикиевич, който плонжира и улови безпроблемно.

В 13-ата минута за малко не се стигна до страхотно попадение за „зебрите“. Гостите изгубиха притежанието на топката в средата на терена и Флориан Нойхаус веднага опита да изненада Гикиевич, който бе излязъл доста пред голлинията си, но стражът успя да се придвижи и с една ръка да избие топката над гредата в корнер.

Две минути след това Маркус Тюрам излезе на стрелкова позиция отляво в наказателното поле и отправи удар, който обаче бе слаб и топката бе уловена от вратаря на гостите.

Натискът на домакините даде резултат в 17-ата минута, когато откриха резултата. Флориан Нойхаус пое топката пред наказателното поле, пробив в него и с хубав удар, който се отби в дясната греда, влезе във вратата – 1:0.

В 21-ата минута Щиндъл отправи хубав удар, но Гикиевич успя да спаси.

Четири минути преди края на първата част Борусия нанесе втори удар. Аласан Плеа центрира отляво в наказателното поле, където на далечната бе Маркус Тюрам, който бе оставен съвсем сам, и отбеляза с глава, като дори не се наложи да отскочи за топката – 2:0.

В 50-ата минута гостите успяха да върнат едно попадение. След едно центриране от свободен удар в наказателното поле на гостите Маркус Ингвартсен успя да отиграе за Себастиан Андерсон, който ,спя да се разпише пред вратата - 2:1.

В 53-ата Патрик Херман успа да преодолее стража на Унион, но след това не успя да уцели опразнената врата от близко разстояние.

Малко преди да изтече час игра от мача, домакините вкараха трети гол. Аласан Плеа центрира по земя отдясно в наказателното поле, където на далечната греда отново сам бе оставен Тюрам, който без проблем реализира – 3:1.

Девет минути преди края на срещата и Аласан Плеа успя да се разпише. Той успя елегантно да засече от точката за дузпа подаване на Рами Бенсебаини отляво – 4:1.

БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ – УНИОН БЕРЛИН 4:1

1:0 Флориан Нойхаус 17'

2:0 Маркус Тюрам 41'

2:1 Себастиан Андерсон 50'

3:1 Маркус Тюрам 59'

4:1 Аласан Плеа 81'

Стартови състави на двата отбора:

БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ (4-3-1-2): 1. Ян Сомер – 18. Стефан Лайнер, 28. Матиас Гинтер, 30 Нико Елведи, 25. Рами Бенсебайни – 7. Патрик Херман, 32. Флориан Нойхаус, 23. Йонас Хофман – 13. Ларс Щиндъл (к) – 14. Аласан Плея, 10. Маркъс Тюрам

Старши треньор: Марко Розе

УНИОН БЕРЛИН (3-4-3): 1. Рафал Гикиевич – 3. Невен Суботич, 31. Кевин Шлотербек, 5. Марвин Фридрих – 25. Кристофър Ленц, 21. Гриша Прьомел, 34. Кристиан Гентнер, 28. Кристофър Тримел (к) – 15. Мариус Бюлтер, 10. Себастиан Андерсон, 32. Маркус Ингварстен