Байер Леверкузен се наложи трудно с 4:3 като домакин срещу местния си съперник Борусия Мьонхенгладбах в един от най-интересните мачове от седмия кръг в шампионата на Германия.

Гостите поведоха в резултата след точен удар на Ларс Щиндъл в 18-ата минута на двубоя. Лукас Аларио изравни в полза на "аспирините" с красив гол в 27-ата минута.

Само четири минути след това Борусия отново имаше аванс след попадение в десния ъгъл на вратата, реализирано оттново от Щиндъл. В 41-ата минута пак Аларио беше точен за 2:2 с удар отблизо с глава. В 68-ата минута Муса Диаби асистира за Леон Бейли, който направи резултата 3:2 за Байер.

Домакините реализираха и четвърти гол чрез Юлиан Баумгартлингер осем минути преди изтичане на редовното време на срещата.

Борусия Мьонхенгладбах върна един гол в допълнителните минути, когато с триково изпълнение се разписа Валентино Лазаро.

Байер Леверкузен е на четвърто място в Първа Бундеслига с 15 точки, докато Борусия заема седмата позиция с 11 спечелени точки до момента.