Отборът на Майнц победи РБ Лайпциг с 3:0 като домакин в двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Тимът на Лайпциг не може да излезе от кризата, в която изпадна и вече четири мача е без победа в Германия, а в последните си пет мача във всички турнири има четири поражения. Лайпциг заема шестото място с 47 точки, но продължава битката за място в евротурнирите.

Отборът на Майнц 05 пък постигна много ценен успех в борбата за оставане в немския елит. Майнц е 14-и с 33 точки.

Домакините поведоха от дузпа през първото полувреме, а вторите две попадения дойдоха в последните 5 минути на срещата.

Иначе в 12-ата минута Юсуф Поулсен стреля опасно, но защитник на Майнц изчисти.

Наби Кейта извърши нарушение в наказателното поле и последва дузпа за домакините. Аржентинетъц Пабло Де Бласис бе точен и откри за 1:0 в 29-ата минута на двубоя.

20-годишният Боте Баку също пробва мерника си в 34-ата митута, но защитата на гостите се справи.

Майнц стигна до нова възможност в 64-ата минута след удар на Жан-Филип Гбамин, но вратарят на РБ Лайпциг Петер Гулаши внимаваше и спаси.

Отново Гулаши се намеси навреме при атака на домакините в 78-ата минуа.

Влезлият като резерва румънец Александру Максим увеличи аванса на Майнц 05 в 85-ата минута на мача с неспасяем удар.

Крайното 3:0 оформи младокът Боте Баку, който реализира красив гол в 90-ата минута след чудесна индивидуална изява.

Гостите останаха с човек по-малко в добавеното време, тъй като Наби Кейта получи два жълти картона в рамките на няколко минути и бе изгонен с червен картон.