Отборът на Хофенхайм постигна чудесен обрат, с който надви като гост с 2:1 Борусия Мьонхенгладбах в мач от 13-ия кръг на германската Бундеслигата. Това бе и първа загуба за „жребчетата“ на „Борусия Парк“ в двубой от първенството през този сезон.

В 33-ата минута Денис Гайгер фаулира Маркус Тюрам в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Ларс Щиндъл се зае и отбеляза за 1:0.

В 75-ата минута гостите организираха чудесна контраатака, която беше завършена от Андрей Крамарич и така резултатът беше изравнен.

Само четири минути по-късно главният рефер изгони Маркъс Тюрам с директен червен картон, след като се консултира със системата ВАР.

Победното попадение за гостите падна в 86-ата минута, когато Райън Сесеньон с удар отблизо донесе пълния обрат в двубоя.

С този успех Хофенхайм се изкачи на 11-ата позиция в класирането, събирайки 15 точки в актива си, докато Гладбах се намира на 8-ото място с три точки повече.