Отборите на РБ Лайпциг и Кьолн не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в мач от 13-ия кръг на германската Бундеслига. „Биковете“ трябва да съжаляват повече за изпуснатата победа, след като доминираха през целия двубой, а при успех щяха да се изкачат, поне временно, на върха в класирането.

Домакините отбелязаха още във 2-ата минута, но попадението не беше признато заради засада на Марсел Забитцер.

По-късно през първото полувреме Анхелиньо изскочи сам срещу Тимо Хорн, но вратарят на Кьолн спаси.

В 66-ата минута пък Кевин Кампъл стреля неточно от изгодна ситуация.

„Козлите“ пък пропуснаха две чудесни ситуации, като пропуски направиха Доминик Дрекслер в 39-ата и Ондрей Дуда в последната минута на двубоя.

С това равенство Лайпциг остава трети с актив от 27 точки, докато „козлите“ са 15-и с 10 пункта. В последния си мач за календарната година „биковете“ гостуват на Аугсбург за Купата на Германия, докато Кьолн приема втородивизионния Оснабрюк в същия турнир.