Отборът на Хановер 96 постигна втора победа в Бундеслигата след успех като домакин с 1:0 над Шалке 04.

Единственото попадение реализира Жонатас де Жезус в 67-ата минута на двубоя. Така Хановер остава с пълен актив от 6 точки, а Шалке е с 3 точки от успеха над РБ Лайпциг в първия кръг.

Домакините имаха една добра възможност да открият още през първото полувреме, когато в 16-ата минута Салиф Сане надскочи защитата на гостите и стреля, но вратарят на Шалке Раф Ферман отрази удара.

След почивката в 52-ата минута Марвин Бакалорц пусна към Феликс Клаус, който обаче не успя да преодолее стража на гостите.

Само 7 минути по-късно, в 59-ата Леон Горецка отправи опасен удар и можеше да даде аванс на Шалке 04, но не сполучи.

Домакините излязоха напред в 67-ата минута, когато Марвин Бакалорц намери Жонатас, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Шалке 04.

В добавеното време Шалке пропусна да изравни Фабиан Реезе овладя и стреля, но вдясно от вратата на Хановер.