Фрайбург победи Херта Берлин с 2:1 в двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата и запази шансове за място в Лига Европа.

След нулево първо полувреме двата тима трябваше да определят победителя през втората част. В 52-ата минута Люкебакио вкара топката в 52-ата минута във вратата на домакините, но след преразглеждане с ВАР попадение нямаше.

В 61-ата минута Грифо откри резултата в полза на домакините. Херта отвърна с изравнително попадение, което реализира Ведад Ибишевич от дузпа. Малко по-късно отново той беше на голова позиция, но пропусна.

Петерсен направи резултата 2:1 след грешка в отбраната на тима от Берлин. Така Фрайбург заема 7-ото място с актив от 45 точки, а Херта е на 11-ото с 38.

В друг двубой от кръга Унион Берлин победи Падерборн с минималното 1:0 след автогол, а по този начин загубилият тим изпадна от Бундеслигата.