Отборът на Байерн Мюнхен е шампион на Германия за осми пореден път и общо 30 в своята история! Това стана факт след трудната победа с минималното 1:0 като гост на Вердер Бремен в мач от 30-ия кръг на  първенството. Единственото попадение отбеляза Роберт Левандовски в 43-ата минута. Алфонсо Дейвис пък бе изгонен от игра в 79-ата минута и остави "баварците" с човек по-малко, но това не се оказа фатално за отбора. Отборът на Ханзи Флик има с 10 точки повече от своя преследвач Борусия Дортмунд, на когото обаче му остават само три мача, което означава, че няма как да настигне "баварците".

Победата обаче не дойде толкова лесно, както много хора очакваха. Като цяло Байерн стоеше по-стаблино на терена през целия двубой, но пък домакините бяха компактни в защита и рядко оставяха празни пространства на съперника си. Те създадоха и няколко интересни ситуации, но с 45-ия гол на Левандовски за сезона, "баварците" успяха да стигнат до успеха. В края на срещата и капитанът Мануел Нойер показа своята класа и направи уникално спасяване, за да запази вратата си "суха".

Първата ситуация дойде още във втората минута, когато Роберт Левандовски стреля от движение от границата на наказателното поле, но бе блокиран от защитник в "зелено" и топката излезе в корнер.

Въпреки първоначалния натиск на "баварците", домакините създадоха нелоша ситуация в 8-ата минута, когато Леонардо Битенкурт центрира отляво на далечната греда, където Теодор Селасие засече топката, която обаче се оплете от външната страна на мрежата.

Три минути след това Кингсли Коман пробва удар от добра позиция, но покрай вратата на Павленка.

В 18-ата минута Максимилан Егещайн остана непокрит на границата на наказателното поле и стреля силно, но топката премина опасно близо до вратата на Нойер.

Минута по-късно Алфонсо Дейвис получи и първото официално предупреждение,.

В 23-ата минута добро подаване на Томас Мюлер отдясно бе засечено с глава от Кингсли Коман, но ударът на бразилеца премина леко встрани от вратата на Вердер.

Три минути по-късно Кимих нацели напречната греда след хубава акция на гостите, но бе отсъдена засада.

След половин час игра Дейви Клаасен опита удар, който премина високо над вратата.

В 33-ата минута дойде и първият точен удар за Байерн. Жером Боатенг успя да го отправи фронтално срещу вратата, но право в ръцете на Иржи Павленка. В този момент над стадиона заваля доста силен дъжд.

Две минути преди края на първата част "баварците" успяха да открият резултата. Жером Боатенг предостави чудесно извеждащо подаване по въздуха към наказателното поле, където от втора позиция излезе Роберт Левадовски, който пое отлично топката и с хубав удар покрай Павленка реализира - 0:1. Това бе 45-ти гол за поляка във всички турнири този сезон.

На почивката домакините извършиха смяна. Себастиан Лангкамп замени Кевин Фогт.

В 55-ата минута Левандовски отново вкара топката във вратата на домакините след хубава атака на Байерн, но Мюлер, който асистира за поляка, бе в положение на засада.

След час игра Левандовски пропусна от близо с глава, а малко след това Бенжамен Павар опита удар от движение извън наказателното поле, но топката мина на сантиметри от вратата на Павленка.

В 79-ата минута Алфонсо Дейвис получи доста спорен втори жълт и съответно червен картон. Канадецът препречи леко пътя на  Милош Велкович, като по този начин остави Байерн с 10 души на терена. На повторенията обаче се видя, че сръбския бранител на Вердер се сблъска по-скоро с Дейвис, но картонът не бе отменен.

Три минути след това на терена за Байерн се появи Люка Ернандес, който замени Серж Гнабри.

В 88-ата минута на терена се появи легендата на Вердер и бивш играч на Байерн - Клаудио Писаро, който замени Милош Велкович.

В последната минута от редовното време капитанът на Байерн Мануел Нойер спаси тима си по фантастичен начин. Юя Осако засече с глава меко центриране в наказателното поле, като топката летеше към долния десен гъл на Нойер, който обаче с една ръка изби и предотврати сигурен гол във вратата си.

ВЕРДЕР БРЕМЕН - БАЙЕРН МЮНХЕН 0:1

0:1 Роберт Левандовски 43'

Червен картон: Алфонсо Дейвис 79'

Стартови състави на двата тима:

ВЕРДЕР БРЕМЕН (4-3-3): 1. Иржи Павленка – 23. Теодор Гебре-Селасие, 13. Милош Велкович, 18. Никлас Мойсандер (к), 32. Марко Фридъл – 30. Дави Клаасен, 3. Кевин Фогт, 35. Максимилиан Егещайн – 7. Милот Рашица, 8. Юя Осако, 10. Леонардо Битенкурт

Треньор: Флориан Кофелдт

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер (к) – 5. Бенжамен Павар, 17. Жером Боатенг, 27. Давид Алаба, 19. Алфонсо Дейвис – 32. Йозуа Кимих, 18. Леон Горетцка – 22. Серж Гнабри, 25. Томас Мюлер, 29. Кингсли Коман – 9. Роберт Левандовски

Треньор: Ханзи Флик

Главен съдия: Харм Осмерс, Германия