Борусия Дортмунд размаза гостуващия си съименник от Мьонхенгладбах с 6:1 в мач от шестия кръг на Бундеслигата.

Дортмундци водят в класирането с 16 точки, пред Хофенхайм с 14, който за кратко излезе начело, и Байерн с 13. Гладбах е доста назад – девети с 8 точки.

Головата разлика на „жълто-черните“ вече е внушителна – 19:1. Любопитното е, че едва при този разгромен резултат Дортмунд допусна първия гол във вратата си през сезона, но това едва ли е голяма беда.

Головата серия започна Махимилиан Филип, който реализира двукратно – в 28-ата и 38-ата минута, давайки решителен тласък за дортмундци – 2:0.

После дойде отрязъкът от мача, в който главната фигура на терена бе Обамеянг. Той добави още един гол до почивката за 3:0, а след нея оформи и хеттрика си в 49-ата и 62-ата минута.

Гладбах вкара почетно за 1:5 чрез Ларс Щиндъл в 66-ата, а крайното 6:1 оформи Юлиан Вайгъл в 79-ата минута.