Тимът на Борусия Мьонхенгладбах изпусна победата у дома над Аугсбург и завърши 1:1 в двубой от 8-ия кръг на Бундеслигата. Гостите играха повече от 25 минути с човек по-малко, но стигнаха до точка.

Още в 5-ата минута Нойхаус откри резултата в полза на домакините. До почивката нови попадения не паднаха и победителят от мача трябваше да стане ясен през втората част. В 61-ата минута Емболо пропусна да реализира второ попадение в полза на Борусия и да подпечата успеха, но вратарят направи ефектно спасяване.

В 67-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като в рамките на само 5 минути Фрамбергер си изкара два жълти картона и остави съотборниците си в намален състав.

Борусия пропусна нова чиста позиция, след като отново Емболо не сполучи, като този път топката мина встрани от вратата.

В 88-ата минута при грешка в отбраната на домакините и неумела намеса на играч на Борусия, Калиджури с топовен изстрел възстанови равенството.

След това равенство Борусия заема 7-ото място с 12 точки, а Аугсбург е на 10-ото с точка по-малко.

Хофенхайм и Щутгарт не успяха да излъчат победител и завършиха с резултатното 3:3, а в друг двубой от кръга Волфсбург победи далеч от дома Шалке 04 с 2:0.