Отборът на Байер Леверкузен спечели трудни три точки при визитата си на Арминия и се възползва по най-добрия начин от грешната стъпка на лидера Байерн Мюнхен, който направи 1:1 срещу Вердер Бремен.

По същото време „аспирините” надделяха с 2:1 в Билефелд и се доближиха само на точка от Байерн на върха във временното подреждане.

През първото полувреме тимът на Байер определено бе по-добрият на терена и съвсем заслужено се оттегли на почивка с гол аванс. Резултатът в мача бе открит в 27-ата минута от Леон Бейли.

Втората част обаче започна доста нещастно за гостите, които си реализираха нелеп автогол чрез Лукас Храдецки и по този начин статуквото бе възстановено. Все пак по настоятелните действия на „аспирините” дадоха резултат в заключителните минути на срещата. Две преди края Александър Драгович осигури скъпоценните три точки на своите с точен изстрел.