Отборът на Байер Леверкузен победи Херта с 3:1 в мач от 17-я кръг на Бундеслигата. Успехът направи актива на Байер 24 точки, а тимът заема осма позиция във временното класиране в Германия. Отборът на Херта пък е пети с 30 точки.

След два мача без победа в Бундеслигата отборът на Байер Леверкузен се добра до трите точки с попадения на Йомер Топрак и Хакан Чалханоглу на два пъти.

Домакините откриха в 12-ата минута, когато Йомер Топрак бе най-съобразителен и даде преднина на Байер за 1:0.

Херта стигна до добра възможност три минути по-късно, когато Ведад Ибишевич прати топката над вратата на домакините. В 36-ата Байер получи правото да изпълни дузпа и Хакан Чалханоглу я превърна в гол за 2:0.

Отборът на Херта успя да намали пасива си в края на първото полувреме. В 44-ата минута Валентин Щокер от близко разстояние прати топката в мрежата на Байер.

След почивката и Карим Белараби намери Хавиер Ернандес – Чичарито, но той не успя да намери целта в 46-ата минута. Нов шанс се откри пред Чичарито в 57-ата минута, но той отново пропусна.

Ведад Ибишевич пък пропиля възможност за Херта в 73-ата минута, след като не успя да преодолее Бернд Лено.

В 88-ата минута Хакан Чалханоглу вкара втория си гол в двубоя и оформи крайното 3:1 за Байер Леверкузен с чудесно воле.