Отборът на Вердер Бремен победи Айнтрахт с Франкфурт с 2:1 в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата. Това е трета поредна победа за Вердер, който вече пет мача е без поражение в Германия. Тимът от Бремен е 11-и във временното класиране с 36 точки.

Поражението пък е удар върху амбициите на Айнтрахт Франкфурт за челните позиции в Бундеслигата. Отборът заема шестото място с 45 точки.

Лукас Храдецки спаси вратата си в 18-ата минута след удар с гава на Ишак Белфодил. В 28-ата минута обаче Златко Юнузович засече пас от Томас Дилейни и реализира за 1:0 за домакините.

Белфодил пропусна отлична възможност за Вердер Бремен в 46-ата минута на двубоя и малко по-късно Айнтрахт изравни.

В 53-ата Кевин-Принс Боатенг пусна към Лука Йович, който бе точен за 1:1, връщайки равенството в срещата. Пак Йович три минути по-късно стреля към вратата на домакините, но стражът на Вердер Иржи Павленка внимаваше и спаси.

Томас Дилейни отправи страхотен удар в 67-ата минута, но прати топката вляво от вратата на гостите.

Двубоят бе решен с автогол на Давид Абрахам, който в опита си да изчисти топката я прати във вратата на Айнтрахт Франкфурт, давайки преднина от 2:1 за Вердер.

В 81-ата Златко Юнузович пропусна и още един шанс за Вердер, тъй като Лукас Храдецки се прояви с добро спасяване.