Борусия Мьонхенгладбах направи впечатляващ обрат като гост с 3:2 срещу Байер Леверкузен в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата.

Мьонхенгладбах губеше с 0:2 до почивката, но със силна игра през второто полувреме стигна до изненадващия успех с 3:2.

Джонатан Та и Хавиер Ернандес дадоха преднина на "аспирините" през първата част, но с два гола на Ларс Щиндъл и един на Рафаел гостите направиха пълен обрат.

Освен загубата, домакините вероятно ще бъдат наказани със солидна глоба заради инцидент в началните минути, когато факла, хвърлена от трибуните, удари телевизионен оператор край терена.

В класирането и след успеха Мьонхенгладбах заема 13-ото място с актив от 20 точки, а "аспирините" са на 8-ото място с 24.