Българският нападател Илиан Мицански се отчете с попадение за своя Карлсруе при победата с 3:1 над Нойбранденбург в първия кръг за Купата на Германия.

Националът започна като титуляр и единствен нападател в схемата на наставника Маркус Каучински, чийто играчи се наложиха срещу съперника, който е с три дивизии по-ниско от тях в йерархията на германския клубен футбол.

Успехът не дойде никак лесно, тъй като домакините успяха да поведат с 1:0 в 48-ата минута чрез Кристоф Фишер. Карслруе успя да отвърне мълниеносно и само три по-късно Гаетан Кребс възстанови равенството.

В 55-ата минута Мицански блесна с много хубав пас към Ян Мауерсбергер, който пък от своя страна стреля много точно в левия горен ъгъл, за да откаже вратаря Валтер.

В 67-ата минута Дени Майнке фаулира съотборник на Мицански в наказателното поле и българниът застана зад топката. Валтер избра да се хвърли вляво, но нашият играч стреля мощно в средата за крайното 3:1.