Елитният Вердер Бремен за малко да стане свидна жертва в първия кръг от турнира за Купата на Германия. Тимът на Робин Дут се нуждаеше от продължения, за да постигне успех с 3:2 над четвъртодивизионния Илертисен.

Двубоят тръгна чудесно за „музикантите“, които откриха още в 4-ата минута с гол на новото попълнение Изет Хайрович. Босненският национал се разписа от дузпа и даде чудесен тласък за своя тим.

Вердер обаче не се възползва от преимуществото си след попадението и двадесет минути по-късно домакините изравниха. 22-годишният Мориц Небел получи чудесен пас от Шалер и не остави никакъв шанс на вратаря Рафаел Волф.

При 1:1 в редовните 90 минути мачът премина към продължения, които започнаха с два бързи гола за Вердер. Централният бранител Асани Лукимя отбеляза след центриране на Златко Юнузович. В 99-ата минута 19-годишният Дейви Селке направи 3:1 след отлична асистенция на Феликс Кроос.

Илертисен намали в 102-ата минута чрез Хемерле, но това беше всичко, до което домакините стигнаха.