Отборите на Майнц 05 и Кьолн завършиха при 0:0 двубоя по между си от 17-я кръг на Бундеслигата. Майнц бе взел само една победа в последните си пет мача в шампионата на Германия, а със спечелената точка заема седмата позиция с 26 в актива си. Тимът е на 3 точки от шестия Айнтрахт Франкфурт.

Отборът на Кьолн пък завърши 2016-а с три поредни хикс, а сега записа ново равенство, с което държи 11-ото място във временното класиране в Бундеслигата с 21 точки, колкото има и Шалке 04.

Домакините от Майнц пропуснаха шанс в 13-ата минута, когато Хайро Сампиеро отправи добър удар, но стражът на Кьолн спаси вратата си. Дани Латца пък овладя топката при изгодна ситуация за Майнц 05 в 40-ата минута, но стреля край вратата.

Още една възможност за Майнц бе пропиляна в 53-ата минута, когато Пабло де Бласис прати топката край дясната греда на Кьолн.