Съперникът на Лудогорец в турнира Лига Европа - Леверкузен разби като гост Вердер Бремен в двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата с 6:2.

Головото шоу стартира още в 8-ата минута, когато Кевин Фоланд откри головата сметка за "аспирините". Половин час по-късно Юлиан Бранд удвои, а до почивката Карим Белараби направи преднината на Леверкузен класическа.

Вердер се върна в мача с попадение на Писаро в 60-ата минута, а Осако съвсем върна интригата в мача с попадение в 62-ата минута на срещата. Само 5 минути по-късно Кай Хавертц направи резултата 4:2, а два автогола на Себастиан Лангкамп в рамките на 5 минути между 72-ата и 77-ата минута оформиха и крайния резултат.

След този успех Леверкузен са на 12-ото място с 11 точки, а това беше едва второто поражение за "бременските музиканти", а отборът заема 4-ото място със 17 точки.