Отборът на Шалке 04 записа много важна победа над прекия си конкурент за място в Шампионска лига през новия сезон Борусия Мьонхенгладбах. „Миньорите“ се наложиха с 2:1 и изпревариха днешния си противник във временното класиране. Шалке вече е четвърти, докато Мьонхенгладбах с една позиция по-назад.

След нулево първо полувреме домакините поведоха малко щастливо след час игра. Австрийският защитник на гостите Мартин Хинтерегер си отбеляза нелеп автогол, който даде преднина на Шалке.

Гостите все пак показаха характер и успяха да се върнат в мача в 79-ата минута, когато Андреас Кристиенсен възстанови статуквото. Последната дума в двубоя обаче бе за Леон Горецка, който с точен изстрел осигури така ценните три точки за домакините от Шалке.