Борусия (Дортмунд) остава с 3 точки, след като "жълто-черните" отстъпиха с 0:1 на новака Ред Бул Лайпциг с късен гол. Домакините, които са новаци в Бундеслигата, събират 4 точки с този успех.

Две резерви изковаха успеха на домакините, като гвинейският национал Наби Кейта паднал на терена успя да вкара топката в мрежата след подаване на шотландеца Оливър Бърк.

Мачът беше бойкотиран от фенклуб на Дортмунд, които протестират срещу влизането на отбора, спонсориран от компанията за енергийни напитки Ред Бул.

Но тези, които влязоха на стадиона, видяха повтория дебют за тима на завърналия се от Байерн (Мюнхен) Марио Гьотце.

Но Гьотце беше доста инертен до излизането си от игра в 70-ата минута, докато Андре Шюрле - също ново попълнение, тресна гредата за най-доброто положение за тима. Но в 88-ата минута домакините стигнаха и до победата./БТА