Кьолн измъкна 1:1 срещу гостуващия на Шалке 04 в регионалното дерби от 21-ия кръг на германското футболно първенство.

Домакините останаха на седма позиция с 33 точки, докато "кралскосините" от Гелзенкирхен се изкачиха на десета позиция с 26 точки.

Гостите поведоха още във втората минута, когато Даниел Калагиури центрира от ляво в малкото наказателно поле
и Алесандро Шьопф отблизо засече в мрежата.

След малко повече от половин час Леон Горецка можеше да удвои, но нацели страничната греда от границата на пеналта.

Домакините изравниха две минути преди почивката. При контраатака Юя Осако намери Антони Модест в предни позиции и френският нападател с хубав удар от 20 метра преодоля Ралф Ферман.

След почивката Шалке 04 беше по-близо до победата, но след пропуски на Гуидо Бургщалер и на резервите Ерик-Максим Чупо-Мотинг и Макс Майер трябваше да се задоволи с равенството.