Асен Караславов не игра за своя Гройтер в мача от деветия кръг на втора Бундеслига срещу Веен Вийсбаден. Двубоят във Фюрт между двата отбора завърши наравно 1:1.

Гостите поведоха с бърз гол в 1-та минута, тогава Сийгерт вкара след пас на Йекнич, Гройтер обаче скоростно отговори – само след 6 минути Ланиг се разписа с глава. В останалите минути до края на мача не се случи нищо и последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1.

В друг мач от кръга Кьолн разгроми с 4:1 Кикерс Офенбах и постигна втория си домакински успех от началото на сезона. Интересното е, че нито един от четирите гола не бе дело на Миливое Новакович, който досега почти не пропускаше да се разпише в среща на „козлите”. Попаденията вкараха Чихи (2), МакКена (6), Мохамед (65), Хелмес (68). Почетния гол за гостите отбеляза Торстен Юдт (26).

Мюнхен 1860 се наложи с 2:0 над Карл Цайс Йена. Бирофка и Гьоктан реализираха двата гола за гостите.

Останалите мачове от кръга са в неделя и в понеделник.