Новата звезда на Борусия Дортмунд Чиро Имобиле продължава противниковите мрежи в предсезонните контроли на вестфалците. Той се разписа и в последната проверка на тима на Юрген Клоп.

Тя беше срещу полския Шльонск Вроцлав и беше спечелена с 3:0. Италианецът реализира второто попадение за тима си и по всичко личи, че ще накара феновете на "жълто-черните" да забравят Роберт Левандовски, който премина в Байерн.

Хенрих Мхитарян откри резултата в 9-та минута за германския гранд, а Имобиле направи 2:0 в 20-та. Крайния класически резултат оформи другият нов нападател - Адриан Рамос в 82-та минута.

Освен трите гола в мрежата на поляците, пред вратата им имаше и много пропуски. Най-дейни в това бяха Пиер-Ерик Обамеянг, както и Жи-Дон Вон, като пропуснаха поне пет или шест положения.

Борусия Дортмунд открива кампанията си за новия сезон следващата сряда. Тогава е мачът за Суперкупата на Германия срещу шампиона Байерн Мюнхен.