Отборът на Хофенхайм разгром закъсалия Шалке 04 с 5:2 като гост в двубой от 30-ия кръг на Бундеслигата. За Хофенхайм това бе четвърти пореден успех и общо шести мач без загуба. Тимът е шести във временното класиране с 50 точки, на 1 от петия Борусия Мьонхенгладбах.

Шалке пък е 15-и с 27 и малко над зоната на изпадащите в Германия.

Лидер в Бундеслигата е Байерн Мюнхен със 70 точки.

Два гола за успеха на Хофенхайм отбеляза Ишак Белфодил. Алжирецът даде том за разгрома срещу Шалке 04 с първи гол в 25-ата минута. Той откри за 1:0, а в края на полувремето Андреа Крамарич покачи на 2:0. Крамарич бе точен 45-ата минута след асистенция на Керем Демирбей.

Домакините успяха да намалят пасива си в 60-ата минута. Даниел Калигури реализира от дузпа за 1:2. Хофенхайм обаче нямаше нужда от много време, за да стигне до трети гол. Само 5 минути по-късно Адам Салай покачи на 3:1.

Осем минути по-късно последва и четвъртия гол във вратата на Шалке 04. Надием Амири направи резултата 4:1 в 73-ата минута.

Ишак Белфодил пък вкара втория си гол в мача в 80-ата минута, разписвайки се за 5:1.

В 90-ата Гуидо Бургщалер оформи крайното 2:5 с второ попадение за Шалке 04 в срещата.