Старши треньорът на Байерн Отмар Хитцфелд е останал изключително доволен от дебюта на новото попълнение Мирослав Клозе. Доскорошният национал се разписа при победата над бразилския Сао Пауло с 2:1 в демонстративен мач игран в Хонг Конг.

„Много важно е за нов играч да отбележи в първия си мач” – заяви Хитцфелд- „Това е добре за неговото самочувствие и ще му помогне в бъдеще. Успешният му дебют в Байерн Мюнхен ще му помогне много в бъдеще.”

„Бих го оценил с 99 от 100. Той щеше да има 100, ако беше отбелязал второ попадение”, каза развеселен Хитцфелд.

Клозе имаше шанс да се разпише още във втората минута с глава след грешка на защитата на Сао Пауло,  но се размина на милиметри с топката след подаване на друго ново попълнение Хамит Алтинтоп.

В 61-вата минута немският национал обаче не сгреши и отбеляза с глава за 1:1 след центриране от ъглов удар на Марк Ван Бомел.

Марсел беше открил резултата за Сао Пауло в 19-тата минута, а в 78-мата Хамит Алтинтоп даде победата на Байерн след перфектно изпълнен пряк свободен удар от границата на наказателното поле, който бе свирен за нарушение именно срещу Клозе.

В срещата не взеха участие двете най-гръмки нови покупки на баварците Лука Тони и Франк Рибери.