В последен мач от петия кръг в германската Бундеслига Волфсбург и Хофенхайм не се победиха, завършвайки 1:1. И двете попадения паднаха през първата част, като първо Себастиан Руди изведе Хофе напред, а Адмир Мехмеди изравни резултата в 36-ата минута.

Руди откри резултата с чудесно изпълнение от движение, пращайки топката във вратата с помощта на десния страничен стълб. Тридесет минути по-късно пък гостите направиха скоростно нападение и Мехмеди също със страхотно изпълнение зарадва домакинските привърженици.

През втората част Хофе бе по-активният отбор, но пропуски направиха Павел Кадерабек, Саргис Адамян и Кристоф Баумгартнер. Гол от Адмир Мехмеди в 62-ата минута пък бе отменен поради засада на футболиста.

Така Волфсбург записа трети пореден хикс и вече има девет точки, оставайки третият отбор от лигата без загуба. Хофенхайм е 11-и с пет пункта.