В двубой от 18-ия кръг (първи пролетен) на Бундеслигата Херта Берлин надигра последния в класирането Нюрнберг с 3:1.

Головете за успеха на тима от Берлин реализираха Ибишиевич и на два пъти Дуда, за домакините интригата върна Беренс. Бившият играч на Лудогорец Върджил Мисиджан започна като титуляр срещата и остана на терена до края на двубоя, като получи и жълт картон.

Херта откри в 15-ата минута след добра атака и точен удар на Ибишевич, който от границата на наказателното поле простреля вратаря на домакините след перфектно изиграно двойно подаване.

Малко преди края на първата част Хано Беренс изравни и върна надеждите на домакините, като се разписа от около 5 метра.

През втората част с две попадения на Дуда нещата бяха ясни и Херта поведе с 3:1 като до края на мача нацели и страничния стълб на Нюрнберг. Домакините нямаха съпротивителни сили срещу съперника и закономерно загубиха срещата.

След това поражение Нюрнберг е на последното място с 11 точки, а Херта е на 7-ата позиция с 27 точки.