Херта Берлин победи Айнтрахт Франкфурт с 2:0 във важен мач в борбата за участие в европейските турнири.

Първото полувреме на Олимпийския стадион бе равностойно като двата отбора си размениха по едно опасно положения чрез Анте Ребич и Саломон Калу.

Домакините успяха да поведат в началото на второто полувреме чрез Ведад Ибишевич. Хубав пас бе предназначен за Калу. Той обаче бе спрян от бранител на гостите. Топката обаче попадна във връхлитащия Ибишевич, който вкара с прецизен удар.

В 78-ата минута ситуацията на Айнтрахт бе допълнително усложнена заради директен червен картон на Харис Сеферович.

В 83-ата минута всичко в двубоя вече бе ясно след второ попадение на столичани. Максимилиан Мителщад центрира към наказателното поле, където Владимир Дарида засече с глава и реализира за крайното 2:0.

Така в класирането Херта изпревари Айнтрахт и е на пето място с 37 точки, на 2 пред „франките“.

Байерн разкости Хамбургер ШФ – 8:0!