Хамбургер победи Майнц с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. За тима от Хамбург се разписаха Клебер и Рафаел ван дер Ваарт от дузпа. За гостите точен беше Шинджи Оказаки в края на срещата.

Хамбургер пропусна да открие резултата в 31-ата минута на срещата, когато Артьом Рудневс стреля опасно, но ударът му беше париран. В 32-ата минута домакините откриха резултата с попадение на Клебер. Удар на Николай Мюлер в 40-ата минута мина на сантиметри от гредата.  В следващата минута отново той беше обезсърчен от отличната намеса на Кариус.

В 54-ата минута Ван дер Ваарт направи резултата 2:0 за домакините, след като Николче Новески игра с ръка в наказателното поле на Майнц. В 56-ата минута Кариус се намеси добре при опит на Рудневс да отбележи.

Гостите от Майнц пропуснаха да се разпишат, след като Сото не успя да прониже стража на домакините в 72-ата минута. До края на двубоя Майнц стигна до почетно попадение чрез Шинджи Оказаки в 89-ата минута на срещата.

След успеха Хамбургер е на 13-ото място с актив от 15 точки, а Майнц е 11-ти с 16.