Хамбургер спечели с 3:1 домакинството си на Хановер 96 в мач от 13-я кръг на Първа Бундеслига. По този начин Хамбургер записа първа победа в последните три мача и се отдалечи от зоната на изпадащите.

Мачът не започна никак добре за домакините, които се оказаха догонващи в резултата в 28-та минута, когато Хушчи вкара за Хановер.

Милан Бадей изравни резултата в 31-та минута.

Хамбургер успя да обърне развоя на срещата в 46-та минута, когато след асистенция на Хайко Вестерман, Бейстер реализира второто попадение за домакините в мача.

Хакан Чалханоглу оформи крайния резултат в срещата в 84-та минута.

Хановер завърши мача с човек по-малко, след като Сане бе изгонен за втори жълт картон в първата минута на добавеното време от съдията.

След този успех Хамбургер се намира на единадесето място във временното класиране с актив от 15 точки, докато Хановер е на тринадесета позиция с 14 точки.