Хамбургер победи Хановер с 2:1 в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата.

Головете за успеха на домакините дойдоха от автогол на Марсело в 26-ата минута и попадение на Янсен в 50-ата минута. За гостите се разписа Собиеч в 66-ата минута.

Гостите пропуснаха и дузпа в 23-ата минута на срещата, която Хоселу пропиля.

Отборът от Хамбург откри резултата в 26-ата минута, когато Марсело в опита си да избие кълбото в корнер я насочи в мрежата на слисания вратар.

В 50-ата минута Янсен удвои преднината на отбора, след като топката се отклони от бранител на гостите и влетя в мрежата.

Гостите се върнаха в мача с попадение на Собиеч в 66-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Хамбургер.

В крайна сметка нови голове не паднаха и домакините спечелиха с 2:1. След успеха Хамбургер вече е 11-ти в класирането с актив от 23 точки, а Хановер са 8-ми с 25.