Хамбургер и Гройтер Фюрт завършиха 0:0 в първия плейоф за място в Първа Бундеслига, игран в Хамбург. 16-ият от елита можеше и да загуби домакинството си срещу третия от Втора Бундеслига, но съхрани шансовете си за оставане в горното ниво след приемливото нулево равенство.

Почти през целия двубой гостите от Фюрт доминираха и създаваха по-опасните положения. Золтан Щибер и Илир Аземи тормозеха отбраната на Хамбургер, като последният бе близо да открие резултата в 9-ата минута. Неговият удар обаче мина на сантиметри покрай гредата на Дробни.

В 26-ата минута отново Аземи получи добър пас в наказателното поле, овладя и стреля, но Ярослав Дробни изби в корнер.

И пак Аземи в края на първата част застраши стража на домакините, но неговият шут мина встрани от дясната греда.

Хамбургер и Гройтер Фюрт оставиха развръзката за реванша

източник: Gulliver/Getty Images

До края гостите имаха още два шанса за гол, които не бяха оползотворени и така нулевото равенство бе фиксирано, а развръзката - оставена за реванша.