Отборът на Хамбургер се измъкна при домакинството си на Кьолн в мач от Първа Бундеслига. Мачът приключи без победител 1:1, като това бе шестият пореден двубой за Хамбургер без победа в елита.

Нападателят на Кьолн Антони Модесте нацели напречната греда в 38-ата минута след страхотен удар с глава, преди Симон Цилер да открие резултата три минути по-късно след груба грешка на капитана на домакините Йохан Джору.

Николай Мюлер успя да изравни за Хамбургер веднага след подновяването на играта през втората част, а в основата на головата атака бяха Артьомс Рудневс и Койко Качар, които се появиха в игра на полувремето.

Отборът на Кьолн пропусна куп отлични възможности за гол до края на редовните 90 минути, като в герой за домакините се превърна вратарят Рене Адлер.

В късния мач от немския шампионат Дармщадт гостува на Хофенхайм.