Българският треньор Илия Груев дебютира начело на Дуисбург с домакинско равенство 1:1 срещу излезлия с това реми като лидер във Втора Бундеслига Фрайбург. Мачът бе от четиринадесетия кръг на второто ниво в немския футбол.

Дуисбург не успя да се отлепи от дъното, където е със само 7 точки, но мачът може да се смята за успешен за българския специалист, чийто отбор все пак игра срещу силен съперник, а и с 10 души в последните минути.

Бьокер откри резултата в полза на Дуисбург в 42-ата минута. „Зебрите“ допуснаха изравняване в 62-ата минута, когато точен бе Абраши.

В 82-ата минута Майснер от Дуисбург остави отбора си в намален състав след втория жълт и респективно червен картон, който получи. Фрайбург обаче не можа да пречупи домакините и мачът завърши без победител – 1:1.

Фрайбург води в класирането с 26 точки, колкото има и Ред Бул Лайпциг.