Отборът на Волфсбург изпревари Фрайбург в класирането на Първа Бундеслига, след като надигра у дома своя съперник с 2:1 в мач от шестия кръг на местния шампионат. След срещата, и двата тима вече имат по 9 точки в актива си, като Волфсбург е на 6-позиция, на едно място пред противника си в този сблъсък.

Домакините спечелиха трите точки, благодарение на два гола на Графите, по-любопитното е, че и двете асистенции са записани на името на Диего. Волфсбург поведе в 25-та минута, Фрайбург изравни още преди почивката чрез Сисе в 36-та минута. Победният гол дойде в 64-та минута на мача.

Първенство на Германия по футбол, срещи от 6-ия кръг:

Волфсбург - Фрайбург - 2:1 (1:1)

голмайстори: 1:0 Графите 25, 1:1 Папис Сисе 36, 2:1 Графите 64

Вердер (Бремен) - Хамбургер ШФ - 3:2 (2:0)

голмайстори: 1:0 Ги Демел 25-автогол, 2:0 Уго Алмейда 29, 2:1 Рууд ван Нистелрой 59, 2:2 Джонатан Притойпа 63, 3:2 Уго Алмейда 85

Байерн (Мюнхен) - Майнц 05 - 1:2 (1:1)

голмайстори: 0:1 Сами Алаги 15, 1:1 Бо Свенсон 45-автогол, 1:2 Адам Салай 77

Айнтрахт (Франкфурт) - Нюрнберг - 2:0 (1:0)

голмайстори: 1:0 Теофанис Гекас 17, 2:0 Крис 88

Санкт Паули - Борусия (Дортмунд) - 1:3 (1:1)

голмайстори: 0:1 Кевин Гроскройц 17, 1:1 Роувен Хенингс 26, 1:2 Шинджи Кагава 50, 1:3 Кевин Гроскройц 61

Шалке'04 - Борусия (Мьонхенгладбах) - 2:2 (0:2)

голмайстори: 0:1 Филип Демс 15-дузпа, 0:2 Майкъл Брадли 43, 1:2 Клаас Ян Хунтелаар 52, 2:2 Раул 87

червен картон: Рьол Броуверс (Борусия М) 78

Щутгарт - Байер (Леверкузен) - 1:4 (0:2)

голмайстори: 0:1 Сами Хупия 19, 0:2 Артуро Видал 21, 1:2 Здравко Кузманович 53, 1:3 Хано Балиш 69, 1:4 Сидни Сам 88

червен картон: Мауро Каморанези (Щутгарт) 31