Фрайбург отпадна в първия кръг на турнира за купата на Германия по футбол след поражение с 2:3 при гостуването си на третодивизионния Унтерхахинг. Бившият нападател на Левски Гара Дембеле игра цял мач за гостите, които за първи път от 1997 година отпаднаха толкова рано от надпреварата.

Миджо Тунджич се превърна в герой за домакините, след като реализира две дузпи след почивката, втората от които в 87-ата минута за крайното 3:2.

Така Фрайбург стана четвъртият отбор от елита, който отпадна в първия кръг, след Волфсбург, Вердер и Байер Леверкузен. Българският защитник Асен Караславов остана резерва при разгромната победа на втородивизионния Гойтер Фюрт над шесторазрядния Аймсбютелер с 10:0 в друг мач от първия кръг на турнира. Четири попадения за успеха реализира Серджан Сарарер.