Фрайбург победи Байер Леверкузен с 2:1 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата и по този начин продължи мъката на „аспирините”, които изглежда още не могат да бъдат сигурни за мястото си в елита и през следващия сезон. В същото време пък Фрайбург продължава борбата си за място в евротурнирите.

Нилс Петерсен откри резултата във Фрайбург в 11-ата минута след отличен изстрел в горния десен ъгъл.

След сравнително скучни минути Леверкузен изравни от дузпа след час игра. Александър Игньовски извърши нарушение в наказателното поле, а отсъдената от Феликс Брих дузпа бе реализирана от Кевин Фоланд.

Малко след това Фоланд можеше и да вкара втори гол, но ударът му срещна напречната греда.

Домакините обаче стигнаха до успеха с гол 2 минути преди края на редовното време. Той бе дело на Паскал Щенцел, който направи страхотен индивидуален рейрд и с отличен изстрел направи Бернд Лено безпомощен.

Така в класирането Фрайбург е на шесто място, даващо право на участие в Лига Европа, с 44 точки, а 2 пред Вердер Бремен. Леверкузен е на 12-а позиция с 36, на 4 над опасната зона.