Отборът на Байер Леверкузен победи Фортуна Дюселдорф с 3:0 в последен сблъсък от 19-тия кръг на германската Бундеслига.

След постна продукция през първото полувреме на срещата все пак домакините стигнаха до откриващо попадение. След многоходова атака Карим Белараби центрира от лявото крило право на главата на Кай Хаверц, който разстреля стража на гостите за 1:0.

В края на срещата резултатът беше удвоен за домакините. След центриране на Карим Демирбай от ъглов удар топката попадна на крака на Ларс Бендер, който на опразнената врата нямаше проблеми да направи резултата 2:0.

Минута преди края на мача "аспирините" получиха и шанс да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Лукас Аларио, който не сгреши, за да оформи крайното 3:0.

Така Байер Леверкузен се придвижи до 5-та позиция в класирането с актив от 34 точки, две по-малко от 4-тия Борусия Дортмунд. Фортуна, от своя страна, остана последен, 18-ти, с едва 15 спечелени пункта.